ingridchairez2017
ingridchairez2017 ingridchairez2017
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of cheese if 1.6 pounds cost $14.40?

Respuesta :

mustachekawaii0825
mustachekawaii0825 mustachekawaii0825
  • 25-01-2021

Answer:

$8.87 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
500004168
500004168 500004168
  • 25-01-2021

Answer:

32647

Step-by-step explanation:

It is this becasue i know

Answer Link

Otras preguntas

Give reason of The increasing in the atomic size gradually in groups.​
NEED RIGHT NOW 71. Which operation should be performed last to solve the inequality below? -7x+4>-10
suggest reasons why some people are opposed to the presence of MNCs in South Africa​
A family has two cars the first car has a few efficiency of 20 miles per gallon of gas in the second has a fuel efficiency and 40 miles per gallon of gas. Durin
7. Ms. Stanton purchased 8 boxes of folders and 12 boxes of pencils for her classroom. Each box of folders cost $1.35 and each box of pencils cost .$0.80. How
please help with this
Nayeli bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $3 and a 10-pack of juice bottles. The total cost before tax was $9.70. Write and so
Here is the question. Which is the best estimate for the value of r in the scatter plot?
The table represents an exponential function. A 2-column table has 4 rows. The first column is labeled x with entries 1, 2, 3, 4. The second column is labeled y
what is the meter of the poem Prospect of the Future Glory of America" by John Trumbull