jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

How to find the mean
Until the age of exploration and the emergence of a new global economy, _______, not Europeans, dominated trade.
IF U ANSWER I WILL PUT U AS BRAINIEST ANSWER AND GIVE U A THANK U At the Earth's surface, warm air expands and rises, leaving behind what is known as an area o
In the summer before I started high school, my grandpa picked me up every Sunday afternoon. We would coast down the blooming hills, valleys, and countryside alo
a circular mirror has a diameter of 12 inches what is the are in square inches of the mirror?
which word is an interjection commonly used in advertising a-savings b-cheap c-envy d-wow
What can be concluded about both Solomon and the judge in "A Just Judge?" A. Neither man is married. B. They are both widely respected for their wisdom. C. They
complete the equation for the linear function whose graph contains the points (7,8) and has a slope of -1.2. y=________+________
what is bigger 6 gallons or 96 pints
Francis gets 6 paychecks in 12 weeks. How many paychecks does she get in 52 weeks?