aalanialex aalanialex
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

If I had 10 dollars and bought a3 things a pen for 1.75 and a paper for 1.33 and a ruler.my change was 6.08 how much did the ruler cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2020

Answer:

84 cents

Step-by-step explanation:

first subtract 1.75 and 1.33 from 10 dollars. this = 6.92. then find the diffrence between 6.92 and 6.08. the answer is .84

Answer Link

Otras preguntas

WHO CAN HELP ME WITH MY SALEM WITCH TRIALS TILL ITS COMPLETEILL GIVE YOU 98 POINTS
Adónde se va en Barcelona para descansar, almorzar y pasar tiempo con los amigos en un café? A la Rambla Al coliseo Al Castillo de Costa Brava
The diagram shows several planes, lines, and points. Which statement is true about line h? Line h intersects line f at two points, A and B. Line h is the in
Give an example of how the body might respond to internal stimuli caused by stress
The name for a cell or organ that is specialized to detect a stimulus
What is the base pair for gcuaauguc?
A 2-quart carton of soy milk costs $4.44. What is the price per pint?
Calculating the acceleration of two people pulling a box with same force and angle.
need help with is math
When will I get refunded for my cancelled subscription?