413mf 413mf 24-04-2018 Mathematics contestada can someone help me explain which option is better? 1:Find the unit price for each option below. Round to the nearest cent when necessary. Indicate which option is a better buy. Option 1: 10 candybars for $6.75 Option 2: 12 candybars for $7.25 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~