rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

first degree recklessly endangering safety wisconsin
❓ x 2 1/2 = 15/16 super easy question :)
Some spiders, dragonflies, and houseflies are kept in three separate enclosures. They have a total of 20 heads, 136 legs, and 19 pairs of wings. Given that...
The methods debate that started between L’Épée and Heinicke was an important part of Deaf history. This focused on whether oralism or manualism was the better m
what crisis happened between japan and china in 1931 that led to the league of nations intervening?​
why isnt child labour a necessary evil for poor children what pther options do they have​
HELP PLEASE AHH I WILL GIVE BRAINLIEST
If F=(-3)Find: F(x)=4x^2-5Answers:-41 3129None of the Above ​
Answer and explain every step of your solution.
Which of the following materials did the Greeks use in their artwork?Select all correct answers.