tomeka tomeka
  • 25-03-2018
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks 6.40 which equation can be used to determine the price p in dollars of 1 notebook

Respuesta :

1007387
1007387 1007387
  • 25-03-2018
6.4 = 4x

x = 1.60 $ per notebook

Answer Link
CyCandy
CyCandy CyCandy
  • 25-03-2018
Equation is 4p = 6.40
Answer Link

Otras preguntas

chapter 7 summary of divergent?
As one form of political participation, voter turnout in American general elections is comparatively low to other developed countries. What reasons does the acc
helppppppppppppppppppppppppppppp
One bag of rice that weighs 3.5 pounds will have enough rice if a recipe calls for 54 ounces of rice. (1 pound = 16 ounces) (3 points)
Need help solving these
how many moles of hydrogen atoms are in 5.24 x 10^22 molecules H2O?
What is two divided by three I’ve two
Which procedure is performed by inserting an electrode directly into the muscle, which then relays and records the electrical activity of the nerve to determine
The files provided in the code editor to the right contain syntax and/or logic errors. In each case, determine and fix the problem, remove all syntax and coding
pls help fraction math 100 points ASAP its pretty easy