mattydoug5490 mattydoug5490
  • 25-03-2018
  • Mathematics
contestada

Sara bought a soft drink for 4 dollors and 9 candy bars. she spent a total of 49 dollors. how much did each candy bar cost

Respuesta :

jazzyp0 jazzyp0
  • 25-03-2018
$5 for each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

ANSWER ASAPPPP HAVE TILL 4 AND STILL HAVE 6 QUESTIONS How might Piaget explain the following scenario? In science class, elementary students observe bouncing b
Why is it difficult for people to live in the Outback of Australia? A: The Outback is made of a volcanic plateau. B: The Outback is a rock plateau with few wate
estimate 3611 divided by 6
ANSWER ASAPPPP HAVE TILL 4 AND STILL HAVE 6 QUESTIONS How might Piaget explain the following scenario? In science class, elementary students observe bouncing
x+y+z=3. 2x-2y+4z=12. 6x+2y+3z=-11
Which statement best describes the difference between a monologue and a soliloquy
Creating a study guide is useful because a study guide a. Reinforces the information to be learned c. Organizes the information to be learned b. Allows for effi
Match the example to the word. 1. purring kitten understatement 2. playing people passed the pond hyperbole 3. I know that goat odor. alliteration 4. He
Daily Waterings keep Sheila's plants healthy, and she watches closely for early signs of disease. Which word functions as an ad verb in the sentence?
x+y+z=3. 2x-2y+4z=12. 6x+2y+3z=-11