natalia56
natalia56 natalia56
  • 23-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 16 ounce jar of peanut butter cost $3.99 express the unit price in the cents per ounce (Answer to the nearest cent)

Relax

Respuesta :

janayajackson20
janayajackson20 janayajackson20
  • 23-03-2018
The answer is the unit price for each ounce would be 0.25 (of course rounded to the nearest cent) just divide 3.99 by 16 then round to the nearest thousandths
Answer Link

Otras preguntas

68, 63, 67, 66,65, 87, 69,61, 86, 82, 28 What is the outlier of the data?
Please help on this one!!
30 circuits is 10% of how many circuits
What were three signs that democracy was expanding in Western Europe
Are the steps of the Scientific Method still present in the Scientific Process? What word is being used to describe the steps in the Scientif
What are three natural rights that Locke lists at the end of excerpt
is f(x)=3x+1 a function
Please provide an answer and an explination of why that is the answer
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS!!
The flowering plant does not wilt but stands straight up reaching toward the sunlight because its cells contains mostly