dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Relax

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ME ASAP FOR 10 and 11 (SHOW WORK!!) + LOTS OF POINTS!!
Just need to know if they are proportional and the constant of probability
If A=3x2+5x-6and B=-2x2-6x+7then A-B equals
What is the chance of drawing a yellow ball then a red ball from a bag containing 3 yellow balls and 7 red balls?
Brandon is baking cookies for a school bake sale. If he can make 2 dozen cookies in 23 minutes which is a reasonable estimate of the amount of time it will tak
What is fallacious about the implied argument?
Ace car rental rents cars for x dollars per day plus y dollars for each time mile driven. Carlos rented a car fir 4 days, drove it 160 miles and spents $120. Va
The purpose of the crusadeato
What's the answer and the work
Write a short paragraph that discusses how the culture of Rome and how it reflected life and values in the Roman Empire