mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Relax

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

33,210 divide by (-9)=
Do you think hester is a martyr or do you think her repentance is sincere
Cities like Abilene, Fort Worth, and Dodge City, owed their population growth and prosperity in the late nineteenth century to A) the mining of silver. B) the d
5 times something + 10=8
Sarah typed 225 words in five minutes. She then typed 135 words in three minutes. If Sarah types for 24 minutes, how many words did she type?
What qualities does the young Perseus already have in common with mythic heroes
15 one half subtracted by 3 wholes and seventh eights
Which is the best statement that is true about a square , rectangle, rhombus, and parallelogram?
Arrange these numbers from greatest to least. 1/3, 3, 0.3, 3 1/2, 0.03
Stunted straggly line that meets the Outside face to face—and fights for what itself can never be. In this sentence, the word straggly means A) impenet