ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

if mp is p , price including VAT is q, discount amount is r and VAT amount is s ,then find the relation between them ​
Enlist any five properties of metals.f our points
If $3000 grows to $3540 after 3 yr, find the simple interest rate
4.A counterexample can be used to show that a conjecture is false. Below are three conjectures students made after visiting a zoo. Write a counterexample that s
From the top of a tower, the angle of depression to the bottom of a pillar on the same surface of height 20m is 60° If the a angle of depsession from the top of
Dalia makes a little more money than she spends on her daily expenses and wants to put the extra away in a separate account in case she needs it for an emergenc
Does technology always follow the science, yes or no and explain the reason your choice
retroviruses - Examples of RNA viruses are Cvid-19 or the virus that causes __
please helppppppppppppp ASAP. please ensure to use step by step explanation. thanks.​
Pls help peeps would be appreciated