jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Can some one pls help me
What is the perimeter of a rectangle with the width equal to 45 feet and a length twice as long as the width? A. 270 feet B. 180 feet C. 135 feet D. 2025 feet
Lao and Keiki are a Chinese couple with a child. Which belief is likely to be at the core of their parenting practices? A. belief in pampering children B. emp
Will a parachute slow a skydiver more at a very high altitude or a lower altitude?
Please help with 5 and 6
Jason and his friend went to a restaurant for dinner. The food that they ordered cost $25. A 7% sales tax was applied to the total. After the sales tax was appl
how can the use of commercial beehives be more harmful than beneficial ?
Which is an example of passive transport across a cell membrane? A) osmosis B) exocytosis C) endocytosis D) sodium-potassium pump
what do the hunters discover while they are out looking for the beast? what does jack think of this?
And he earns the same amount of money for each hour he works. Last week, he worked 40 hours and was paid $612. Which equation Could andy use to find the total a