awesomesauce087
awesomesauce087 awesomesauce087
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

darkoair79 darkoair79
  • 26-01-2018
Rounded, it would cost $4.50 :)
Answer Link

Otras preguntas

20 points i mark you as brainlist if you answer them
Why should you not use glassware that you know is not totally clean?
please help i’ll mark brainliest
The industrial revolution relied on all of these except what? a) low skilled laborers b) new energy sources c) skilled human laborers d) new machines
Write a statement about a policy that requires all students to complete 100 hours of community service during their high school careers in order to graduate.
What are the functions of a gear
Why should you not use glassware that you know is not totally clean?
Identify two food chains that share at least one organism. Write each food chain below, showing the flow of energy with arrows.
In the diagram shown, line m is parallel to line n . Justine says that ∠3 ∠ 3 and ∠7 ∠ 7 are supplementary angles. Is she correct? Why or why not? a. No, b
The passage of air into and out of the lungs is called ________. A. respiration B. circulation C. digestion D. ventilation