mrwondertrade mrwondertrade
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

If Michelle spends $1.60 for lunch and $.80 for snacks each day, how much does she spend in 5 days?

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 25-01-2018
1.60 + .80 = 2.40

Michelle spends $2.40 in all everyday

2.40 x 5 = 12

Michelle spends $12 in 5 days

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The spread of ideas during the Renaissance was MOST affected by. A) luthers religious conversion. B) the support of the Catho
Describe two ways in which bacteria and the fungus Penicillium are similar? Describe two ways in which bacteria and the fungus Penicillium are different?
If 60 is 75% of a value, what is that value?
jon eat 3/4 of a pizza how much pizza is left
when addressing an envelope for delivery in the united states or canada, the zip code should appear where
What does Holden have against bald men?
how many atoms are present in 4.0 mol of sodium
what process releases the least atp per molecule of glucose for immediate cell use?
Siri has half the amount of quarts in a gallon how many cups are in those quarts if there are 4 quarts in a gallon
Please help me with this question.