coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

3. Everyone was silent, obviously expecting the worse. Some people sat on the edge of their seats or tapped their feet, almost as though they were eager to lear
why does it not rain in the nambia desert?
What is the central metaphor presented in six degrees of separation?.
Mr. Baker works with the other members of his department to ensure horizontal alignment of the curriculum. This means the departmental team is focused primarily
PLEASE HELP!!! GIVING EXTRA POINTS FOR ANYONE THAT ANSWERS CORRECTLY FIRST
If a veterinary technician notices a lack of pigmentation in a cat's eye, then that cat may be A. inguinal. B. sterile. C. an albino. D. an anemic.
What is the meaning of "surprised"?
The Tongji Canal and most of the sections of the Grand Canal in the Sui and Tang Dynasties have been annihilated and become ruins, and only a few sections remai
Why did many Irish immigrants come to the United States in the 19th century? to avoid starvation from the potato famine to escape persecution for political acti
Having an insufficient daily diet is called __________. A. Agriculture B. Supply and demand C. Production D. Malnourishment.