leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

which geographical factor attracted traders to east africa leading to the creation of swahili culture?
Fiscal stimulus when the economy is below full employment​ ______ aggregate demand and real​ gdp, and the price level​ ______.
What is the average weight for a 15 year old female that is 5'4?
At hour 16, how does the carrying capacity in the container compare to the yeast population? explain
Why did president eisenhower send (federal) military soldiers to little rock, arkansas in 1957?
What are some of the biggest challenges young adults face today?
Candis took out a payday loan with an effective interest rate of 15,400%. if she had 220 to invest for a year at this interest rate, how much would make in inte
Difference between waging war and declaring war
Read the poem "The Wind’s Visit" by Emily Dickinson. The wind tapped like a tired man, And like a host, "Come in," I boldly answered; entered then My residence
Which is the correct citation for using a quote on page 134 from a book by John Smith? (John Smith, p. 134) (Smith, John. 134) (Smith 134)