flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

can yall post some from capstone for my capstone reading so i can submit it
IF ITS RIGHT YOU WILL GET BRAINLIEST AND 5 STARS AND ALL THAT STUFF How did pigs, chickens, guns, and cash crops affect the native Americans? PLZ ANSWER EACH ON
miles 0 A truck for delivering new cars weighs 9,350 pounds when empty. If the truck is loaded with 7 cars that each weigh 2,780 pounds, what is the total weigh
Which ordered pair is A'?
. A small toy car having 300 grams of mass and going straight with an initial velocity of 13 m/s. When the toy car collides with an obstacle, a resistive force
Which of the following represents a combination reaction? Select one: a. AB --> A + B b. AB + CD --> AD + BC c. A - B --> C d. A + B --> AB
Why are trade schools a good option as opposed to going to college?​
In the 01 July 2016, Samsung Ltd acquired the machine A by $1,502,000. Estimated useful life is 10 years, estimated residual value is $2,000. Company uses strai
4. The kitchen in my parents’ house smells like vanilla and cinnamon
Please help math I need it now please save meeeeee Find DE. Show your work