bell57 bell57
  • 22-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 ponds cost 11.25$?

Respuesta :

perixwinkle
perixwinkle perixwinkle
  • 22-01-2018

[tex] \frac{cost}{pound(s)} \: \frac{11.25}{1.24} \: \frac{x}{1} [/tex]
About $9.07 per pound of cheese.

Tell me if this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me with this question
PLZ HELP ill GIVE BRAINIESt!!!!
how would Caedmon react if he were able to experience a second miracle?
What was the original intention for the Philadelphia Convention?
what numbers add to 4 but multiply to 1
What does Suyuan give Jing-mei?
Elizabeth is planning to build an open top container for her vegetable garden. How many square inches of wood does she need to create the bed? Enter your answ
Why did southern states pass black codes?
va ________ la chambre
Maya works 16 hours per month at her part-time job earning $6.75 per hour. She earns some additional money house sitting for neighbors and friends. Maya charges