litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Jane is going to walk once around the edge of a rectangular park. The park is 300 yards long and 200 feet wide. How far will Jane walk?
For these similar triangles, find the value of x.
which of the following are exterior angles check all that apply
A car rental agency has 150 cars. The owner finds that at a price $48 per day he can rent all the cars. For each $2 increase in price, the demand is less and 4
yea but do you know it tho no
At an activity level of 6,900 units in a month, zelinski corporation's total variable maintenance and repair cost is $408,756 and its total fixed maintenance an
My father’s 1969 Volkswagen beetle. Which element is necessary to complete the sentence above? subject predicate subordinate clause independent clause
Match the example to the appropriate rhetorical strategy. 1. The Spanish club has organized over 15 successful fund-raising events. logos 2. A radio-ad campa
When someone reads a novel and writes a review with opinions about the work, this is a type of _____
Which is the best example of a strong conclusion in a presentation? A: Studies have shown that bottled water is not any safer than tap water in most communities