princesskoi2756 princesskoi2756
  • 23-11-2017
  • Mathematics
contestada

Find both unit rates.



$27 for 4 hours of work



A.


$6.75 per hour and 0.15 hours per dollar


B.


$108 per hour and 6.75 hours per dollar


C.


$6.75 per hour and 108 hours per dollar


D.


$0.15 per hour and 6.75 hours per dollar

Relax

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 24-11-2017

$27 / 4 = 6.75 dollars per hour

4 / 24 = 0.148 = 0.15 hours per dollar

Answer is A


Answer Link

Otras preguntas

Provide your interpretation of the image.
[3+ (10 + 2) = 2]3= ​
1. Vincent flipped three coins during a probability experiment. The outcomes of the first 40 trials are shown in the table. Probability Experiment Faces Showing
Using m∠ABC, find m∠CAB. Show your work. you have to open geo cal
find -3/5(-1/1/3) show your work
Hi. I'm making a christian oc that is skeleton. I want his name to be sam, but it sounds like "ham". Can you help me with the name? Thank you.
I can’t do math help
What is the most likely reason the poet repeats the word "perched,” and how does this repetition contribute to the mood? The poet repeats the word “perched” to
y = 2x – 1 how do you graph this linear equation???​
necesito ayuda con este problema ​