trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

"Self-Reliance" is an example of _____.
PLEASE QUICKLY!!!!Find the specified vector or scalar. Show your work. u = -4i + 1j and v = 4i + 1j; Find ‖u +v ‖.
What kind of information can be found in a ROM: A)Software B)Operating System C)Basic Input/Output system
Who created the Wave?
Which activity might help to increase the validity of this experiment? 1) repeating the experiment several times 2) using two different types of euglena in each
A satellite is in a stable circular orbit around the earth. Another satellite is in a stable circular orbit at a greater altitude must have A. a smaller speed
what is the closest volume?
Given each of the following areas, what would be the radius of each circle? a. A = 530.66 m2 b. A = 907.46 sq. ft. c. A = 379.94 sq. mi. d. A = 1962.5 cm2
what is x / 6 + 14 = 18
find measure dbc 19 22 23 161 HELP !!!