britney32 britney32
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

3 packeges for $1.29 what is that one package has

3 packeges for 129 what is that one package has class=

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
3 package= $1.29
1 package= 1.29/3
                = $0.43
Thus, 1 package is $0.43

Hope this helps

~Top
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage. And many an eye has danced to see That banner in the sky … What mood is created by these lines from “Old Ironsides” by Oliver Wendell Holme
Drew just took out a loan for $1250 at an 8.4% apr, compounded monthly, to buy some new brakes for his car, and he has agreed to make monthly payments of $46.50
The cookies Karen wants come in packs of 8 she needs 46 of these cookies for a party how many packs should she buy?
which scenario best illustrates the principle of checks and balances? A. the supreme court rules that a law passes by congress is unconstitutional B. the presi
solve (3x+8)(y^2+4) dx +4
​the portion of a mature sperm that contains enzymes needed for fertilization is the ____.
Write an essay of at least 200 words discussing the similarities between Joseph Stalin and Francisco Franco.
The constitution was ratified, but only after the constitutional convention recommended adding a bill of rights that would limit the power of the federal govern
Carl's Jr $70 2 per hour to mow lawn plus an additional $5 to cover the cost of gasoline how much will Carlos charge if he works for four and a half hours
According to aihwa ong, spirit possession of female factory workers in malaysia is