harloogie
harloogie harloogie
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 23-10-2015

I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.

==> 13.66¢ per ounce

==> 7.32 ounces per dollar

Answer Link

Otras preguntas

1. Robyn enjoys news _______ about health because she's a doctor. She also reads articles about health.
What role does Coffein play in our life?
a bottle filled with weighs 42 pounds If the water by itself weighs 11 times as much as the bottle, what is the weight of the bottle
Types of coordination their examples and differences???
Given the following balanced chemical reaction: 3A2+B2 2A3B If 12 moles of Az are reacted with excess B2, how many moles of A3B will be produced?
Martial arts realizes it was the friendship that was most important
article on digital learning experience and future of schools and education
what a measurement standard is defined as?
would you rather have cheez its to cover a rectangle with a length of 9 and a perimeter of 22 or a length of 5 and a perimeter of 20
write a short story using the plot of one of the episodes of The Odyssey, but from a different character's point of view.