Thomas2005 Thomas2005
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

you buy a bag of dog food for $12.59 and a bottle of dog shampoo for $4.75. How much more did the dog food cost than the shampoo?

Relax

Respuesta :

MomoLofty MomoLofty
  • 23-10-2015
   $12.59
-  $  4.75
___________
=  $7.84

   $7.84
+ $4.75
_____________
= $12.59

The dog food cost $7.84 more than the shampoo. 

Answer Link

Otras preguntas

Which composer did not write music during the romantic era?
What are 3 questions that might be answered by studying earth and space science
Mentoring and coaching do not contribute to business performance. Discuss.
Information such as grading policies, submission guidelines, and assignment due dates can be found in?
Which two business and technical challenges does implementing virtualization within a data center help businesses to overcome?
(g) The government imposes a per-unit tax on the production of knowledgium. Which of the seven cost curve(s) would be affected
A healthcare-associated infection (traditionally known as a nosocomial infection) is
What is the surface area of the right cone below? A. 63π units²B. 54π units ²C. 99π units²D. 126π units²
What do only eukaryotes have
What would happen in an economy if total planned production exceeded total planned real expenditures