Jahshai
Jahshai Jahshai
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 kilograms cost 4.86

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2017
The answer to this is $3.24
Answer Link

Otras preguntas

Describe the position of earth moon and sun during a solar eclipse
f(x)= x-5x+6 x=2x=3 ​
the members of the band are selling raffle tickets.if their goal is to raise at least $950,the number of tickets they must sell at$2.50 each in order to meet th
what is an example of a machine that increases force?
Farms are typically located along rivers and streams in Virginia Farmers often use pesticides to keep insects. from eating their crops. What impact might this p
8x raise 2 -36 is a linear expression true or false
A car goes 152 miles in 2 hours and 5 minutes. Calculate the car’s speed in units of m/s. 1 mi = 1600 m.
How has the growing human population changed the rate at which resources are used?
Expand the brackets 1/2(4y-2)
help me I will make you brainlest​