lisaleal70 lisaleal70
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

A market sells fish for 5.80 per pound. What would be the cost in dollars of 3 3/4 lbs of fish

Respuesta :

Blackhammer16
Blackhammer16 Blackhammer16
  • 24-10-2017
$21.75 would be the total cost
Answer Link

Otras preguntas

Look at this graph: 100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 х 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100 What is the slope? Simplify your answer and write it as a proper fraction,
What will happen if you leave the vinegar/salt solution on the penny, without rinsing it off?. A. When you leave it on, the penny turns green. B. When you leave
2. The teacher said to Jayesh Don't complain that this roub e branch has thoms. Be thankful to God that this branch full of thorns has a roase also ?" Can anyon
Solve 5+ 1/5b = 6 using algebraic operations
A small town surveyed 250 adults, 180 of whom were parents, about whether a park should be expanded. The results showed that 150 of the adults who were parents
3 Select ALL the correct answers, which three statements are true regarding the play The Normal Heart? It was written to help individuals fighting AIDs find the
Evaluate 6⁰ A. 6 B. 0 C. 1/6 D. 1 goofy answers will get answers will get reported
Features of bacteria that enable them to survive in a wide variety of habitats.
I wrote an introduction for an essay I have due. I wanted to know what, if anything, I should change/add/ to it. Starts here: Honesty is the best policy. This
Suppose Belford Middle School has 612 students. Predict how many of them liked the Story Theater Group best. Of the 612 students, predict how many of them liked