hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

Sound travels at a rate of 340 m/s in all directions through air. Matt rings a very loud bell at one location, and Steve hears it some time later at his locatio
write a formula that relates the are A of a triangle to to the lengths of its base b and height h
WHAT HAPPENS WHEN YOU HAVE TOO MUCH Iron IN YOUR BLOOD?
elevated blood cell count can be a result of: A. bacterial infection B. viral infection C. parasitic infection D. immune hypersensitivity/ allergic reactions E.
A machine drops 74 milliliters of liquid into a beaker every minute. Using an empty beaker, Sarah started the machine and left the room. When she returned, the
the most important benefit a dificult amendment process is that it
If 1+4=5 and 2+5=12 what does 8+11=
Compared to mitosis, meiosis results in greater... A)amount of cell cytoplasm per cell B)number of daughter cells per cell C)amount of genetic material per cell
to increase an amount by 85% what single multiplier would i need to use?
Your grandma thinks that the theory of evolution can't be possible because she has never seen a monkey turn into a human. How could you convince her otherwise?