DiabloNemesiss DiabloNemesiss
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 23-10-2017
Okay. The prices are definitely not the same. At the Snack Shop, granola bars cost $1.25 and granola bars cost $1.30 at Sports Field. By looking at the tenths place, you can tell that 1.25 < 1.30, because 2 is less than 3. So the Snack Shop sells granola bars at a lower price. The answer is C: Snack Shop.
Answer Link

Otras preguntas

a uniform rope of length l is pulled by a constant force F.what is the tension in the rope at a distance l from the end, where it is applied? ...?
Why magnetic monopole does not exist? ...?
which of the following accuratly describes the pH scale
HELP ME- 15 points Jaycee is writing a coordinate proof to show that the diagonals of a rectangle bisect each other. She starts by assigning coordinates to a re
What is four something four something four something four something that equals 12?
what is 3 fourths equal to n tenths
What is the general vibe of the town as the children make their way to watch the trial?
How can you improve a paper helicopter experiment when the measuring i slighty off. PLEASE HELP ME!
One of the purposes of the FDIC is to _____.
what did people do for entertainment in the 1920s?