davidthang70 davidthang70
  • 24-09-2015
  • Mathematics
contestada

A 9-kg bag of mangoes for $12 ______Per kg

Respuesta :

deniseruiz58 deniseruiz58
  • 24-09-2015
Since the total was $12, you have to divide it by 9. So

12/9= $1.33
Answer Link

Otras preguntas

When does supreme court declared a law unconstitutional it is an example of which of the following? Impeachment Judicial review Congressional oversight An ind
Why did the countries fighting world war 1 seek new allies
1. Whenever Johnny takes his puppy for a walk, he puts on a green baseball hat. He noticed that one day when he reached for the green hat; his puppy ran door an
A scientist uses material in her lab to separate dna fragments by size what process is she using
Which of the following is the correct name for BaCI2
What two types of food would you expect to be available on this island
The nation that made an alliancewith the revolutionary United States in 1778 was
What time of information do you need to support your thesis statement
[3/4+(-5/7)] What is the answer please help me
What sparked the development of the Second Industrial revolution?