distructo220 distructo220
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

A store sells a gallon of milk for $3.A baker buys 30 gallons of milk for his bakery.How much will he have to pay?

Respuesta :

sbcardinals
sbcardinals sbcardinals
  • 23-09-2015
$3 x 30 gallons of milk = $90
Answer Link
xxgirltdmxx
xxgirltdmxx xxgirltdmxx
  • 23-09-2015
90 because 30 x 3 = 90
Answer Link

Otras preguntas

Alexis paid $35,400 as a down payment for her new home. if the down payment was 12% of the total price of the house, what was the total price of the house? star
The equation of the line that goes through the point (6,3) and is perpendicular to the line 2x+4y=5 can be written in the form y=mx+b where
y=-4/7x-6 in standard form using integers
What are the different forms of "the" in German?
The "Good Samaritan" laws protect rescuers who are acting in good faith and are not guilty of gross negligence or willful misconduct. True False
2. Now that you know more about the Golden Ratio, do you believe its common presence shows evidence of a grand design within the universe, or is it simply a coi
in the figure below, both have the same center, and the radius of the larger circle is R. if the radius of a smaller circle is 3 units less than R, which of the
explain what dialogue involving capulet and tybalt reveals about each character
careful driving requires the appropriate Reaction Time both simple and complex breaking and then shifting gears followed by signaling and then hitting the horn
President Truman's containment policy was put into place to limit the spread of (5 points) communism disease nuclear weapons propaganda