22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. The basketballs for the girls' team is under the bleachers. B. Practitioners of judo often have extr
Which describes an action of Caesar Augustus? A. He established an imperial government in place of the Roman Republic. B. He plunged the Roman world into a civi
Select two of the offices underneath the jurisdiction of the executive office. National House of Senatorial Privilege National Security Council Office of Policy
The bank offered a 0.6% interest rate. find 0.6% of $1300........ (Help pls :( )
if 25 ml of 1.50M LiOH are neutralized by 15ml of nitric acid what is the molarity of HNO3
why was osama bin laden upset over the presence of u.s troops
While starting a Greek project on pottery how would I start as I was on a news teem? The assignment was to make a news broadcast with a group.
Which American indian tribe traveled the farthest to get to Indian territory? About how many miles did they travel? Thank you
What is the value of x? 3 • (–4) • x = 0 x =
does new orleans border the gulf of mexico