catelynnc10 catelynnc10
  • 26-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of golf balls costs $9.66. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Relax

Respuesta :

jsimpson11000 jsimpson11000
  • 26-04-2024

Answer:

Step-by-step explanation:

Unit price = $9.66 / 4 balls   = $2.415 per ball  

Answer Link

Otras preguntas

7cm TO All From Santa 20cm Santa wants to wrap a cylindrical present for All, with dimensions as shown above. It costs 0.24p per cm² of wrapping paper. Determin
HELP ME PLS, THANK YOU :)
A-machine-cuts-lumber-into-8-foot-planks-Company-regulations-allow-the-length
c'est quoi une clé de lecture
URGENT!!! PLS HELP....
All the questions are about the brain and you answer all the questions below..
A series RLC circuit with R = 10 Ω, C = 80 μF, and L = 10 mH is connected across a 200 Hz, 15 V ac source. The total impedance, expressed in polar form
You have high cholesterol if it is over A) 40 mg/dl B) 100 mg/dl C) 140 mg/dl D) 200 mg/dl
where will the natural bay be situated​
a boat can travel 174 miles on 58 gallons of gasoline. How far can it travel on 39 gallons?