houylinsr houylinsr
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

. If 4 bags of flour cost $16, how much does 1 bag cost?

Respuesta :

crystalwu892 crystalwu892
  • 25-03-2024

Answer:$4

Step-by-step explanation:

4=$16,

so then 1=$4

Answer Link

Otras preguntas

In Linnaeus's book Systema Naturae, minerals were originally included while classifying living things. But, minerals were later removed from this classification
What did the Greeks think of their Mythology
A game has 3 possible outcomes, with probabilities p 1, p 2, and p 3. The amount of money that you will win or lose for each outcome is v 1, v 2, and v 3, respe
HELP FAST? Which of the following best describe internal coping strategies? CHECL ALL THAT APPLY. they are social they are personal they can help individuals d
For every even positive integer m, f (m) represents the product of all even integers from 2 to m, inclusive. for example, f (12) = 2 × 4 × 6 × 8 × 10 × 12. what
You draw a single card from a standard deck of cards. what is the probability of drawing a diamond?
How does stress affect your musculoskeletal system ? A. Muscle degeneration B. Tense muscles C. Lost of muscle control D. Broken bones
The quality of the caregiving that you received while growing up is an example of __________ and your ability (that you are born with) to learn how to use langu
One day at 3:00 AM the temperature was -22 in Kodiak Alaska. At 11:00 AM the temperature was 42 degrees. What was the average change in temperature per hour? -2
Which sentences explain how randomization is not applied in this situation?