faustobianca13 faustobianca13
  • 24-08-2017
  • Geography
contestada

a craft project took Angela 2 hours to complete and cost $6.25 for materials she wants to sell the project for the cost of materials plus $5.00 per hour for her labor what should her selling price be?

Respuesta :

clotmangenette clotmangenette
  • 24-08-2017
16.25 the selling price
2hrs. to complete @ 5.00 = 10.00
6.25 for supplies add 10.00 + 6.25= 16.25
Answer Link

Otras preguntas

How many pairs of sides touch each other in a rectangle of 4 squares with 2 rows
Why is William Pitt so important ?
what is the remainder when 62 is divided by 7
how did the german and japanese aggress affect the united states
Why was Alexander the Great so great?
Which country's government would be an example of a theocracy? A) Iran B) Mexico C) England D) United States
20 points+ brainliest points!! Please help!!! Jack and Linda are two friends who live within 10 miles of each other, but they live at different elevations. Jack
The most successful producer of __________ decorative arts was wedgwood.
What fraction is equal to 0.272727.....
A pendulum has 503 J of potential energy at the highest point of its swing. How much kinetic energy will it have at the bottom of its swing? Joules