anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x: 12(x-2)<24
In "the third bank of the river." the mother's reaction to the father's decision to leave most likely indicates that she what
What do the Persian and Greek empires have in common
health care affecting scientists
What distinguishes classical civilizations from other civilizations
What is the vertex of the function x2 + 6x - 16 = 0?
All of the following are famous modern economists EXCEPT which one ? A- Karl Marx B- Adam Smith C- Sigmund Freud D- john Maynard Keynes
How do you solve this (−18) ÷ 3 + (5)(−2) ?
True or false. Studies have shown that divorce has a long term negligible effect on a child's academic performance.
_____ es un plato principal delicioso.