anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

The major turning point in Greek history is the ___. A) Persian Wars B)Trojan Wars C) Hundred Year Wars
if two young people of the same age commit the same crime, would you expect them to face the same consequences. yet, under the ycja they may or they may not. to
Find the greatest common factor of 63 and 96
write the three factors that affect surface ocean currents
three friends share a pizza divided into eighths if each person eats one slice how many more slices must be eaten so that one half of the pieces remains
if you're planning to drink, you should?
Multi-step: A perfect score on a test with 25 questions is 100. Each question is worth the same number of points. a. How many points is each question on the tes
sue uses the expression 8x3,000 8x200 8x9 to help solve a multiplication problem . what is sues multiplication problem?
Multi-step: A perfect score on a test with 25 questions is 100. Each question is worth the same number of points. a. How many points is each question on the tes
if two young people of the same age commit the same crime, would you expect them to face the same consequences. yet, under the ycja they may or they may not. to