natalie05 natalie05
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-08-2017
To find the unit rate or how much one-ounce costs
You divide 
1.12/8.2
$0.14 For one ounce
Answer Link
kaitlyn63 kaitlyn63
  • 24-08-2017
What are you excactly asking
Answer Link

Otras preguntas

The friction that prevents an object from moving when a force is applied is ________ friction.
What two numbers add up to -14 and multiply out to -240
Please work out 6-3x-2--10
What is 3,397 rounded to the nearest thousand
Simplify: 4x-5y -2y+x
How many climate zones are in Central America? 2 3 5 7
What is 75 cm = ___ m? 251 km = 251,000 ___? 0.46 cm = ___ mm? 58 mm = ___ m? Thank you :)
Which defines oligarchy? A. rule by the citizens B. rule by a monarch C. rule by a congress D. rule by a small group
Give an example of where you use pressure in your daily life?
MATHS - 10 POINTS HCF/LCM thankyou!! A car’s service book states that the air filter must be replaced every 10,000 miles and the diesel fuel filter every 24,000