reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

Who were the Puritans? What beliefs did they hold about government and human nature?
Express 15 as a percentage of 60. Please help And also Express 10 as a percentage of 59
Mr Jacques wrote a bonus problem on the board. I f Gina correctly answer, she gets extra time to read. The problem is to write a statement that correctly relat
what wa can friction do to things like brake pads ?
list 3 human activities that release chemicals that produce acid rain.
which groups contains only molecules that are each assembled from smaller organic compounds?
Explain how the position of the decimal point changes in a quotient as you divide by increasing powers of 10?
the bearing of a ship from a lighthouse is 050 work out the bearing of the lighthouse from the ship
How do I factor our 36m3-6m2p2-6mp+p3?
1.) If 60% of a number is 18, what is 90%of the number? A.)3 B.)16 C.)27 D.)30 2. Taryn's grandma took her family out to dinner.If the dinner was $74 and Tarya