itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
The state of Florida purchased farmland from landowners in the Everglades to stop farming activities there. The farmlands were once wetlands that were drained f
Which of the following statements is FALSE? The Texas economy between 1845 and 1860 relied on agriculture. b. After statehood, Texas passed stricter laws regard
Becky bought a magazine for $3.68, and the sales tax was 8.25%. How much sales tax did Becky pay on the magazine?
Which stage of group development involves members introducing themselves to each other? A performing B. storming norming D. forming
36 x 10^5 in scientific notation
4 border states that were important to lincolns plans
What is the meaning of tone in poetry
What is The area and perimeter of the length being 13 inches and the width being 9.5 inches. Please help I’m in Desperate need :))
Which set of numbers is arranged in increasing order?
Read the passage. excerpt from Tess of the d’Urbervilles by Thomas Hardy Thomas Hardy's Victorian novel follows Tess, a pure, rural girl, whose path crosses w