wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

what is 57927.35 multiplied by 209825.7?????
Please help asap What is the least common denominator of the fractions?
I'm not very good with square roots. Can someone please explain it to me and help me understand how to do them?
Why does the playwright include the family's tragic past? A) to confuse the audience B) to entertain the audience C) to foreshadow tragedy D) to create a j
PLEASE HELP!!!!!! The majority of Egyptians live along the Nile River and Nile Delta because A) land is inexpensive there. B) arable land is located there. C)
"My vegetable love should grow/Vaster than empires and more slow" is an example of a)paradox b)hyperbole c)metaphor d)simile
Hannah has 127 books in her collection. Her school is hosting a book donation. There are z students at her school, and they each plan to donate the same number
would you rater be able to control people or time?????
true or false? Mr. ten Boom prayed and read his Bible daily. Coming From The Book "The Hiding Place'
The quadratic function f(x) = –x2 – 6x – 8 is graphed. What are the solutions of the quadratic equation 0 = –x2 – 6x – 8?