melissa11saucedo melissa11saucedo
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

The local Farm Market sells peppers at five for $2.00. What would be the cost of 12 peppers

Respuesta :

mrogers9016 mrogers9016
  • 25-01-2024

Answer:

30

Step-by-step explanation:

5 for 2 so 5/2=2.5*12

Answer Link

Otras preguntas

Facts about Amelia Earhart pls domt copy paste :)
I need help figuring this out!! State whether each is a function or not and explain how you know. a. (-4, -3), (-3, 2), (8, 2), (9, 6) b. (5,6), (5, 1), (7, 9),
What is a mixed economy?
What is the texture of an igneous rock formed from magma that cooled slowly deep underground?.
Express your answer as a polynomial in standard form.
What is the algebraic property used to manipulate the expression? Please help <3
Please help me……. AND I WILL GIVE BRAI LIEST
One possible theme for "Professor Naismith's New Game" is "some inventions aren’t perfect at first". How do the events in the story demonstrate this theme? Use
Shenika is inviting 7 friends to a party. If each friend will get 6 cookies and each box has 8 cookies,how many boxes does shenika need to gets
Reforms under Octavian included what?