inpsa3035012 inpsa3035012
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Rashed bought 4.5 kilos of apples. Each kilo is $1.68. How much did Rashed spend on apples.

Respuesta :

Chatreshkapindra69 Chatreshkapindra69
  • 22-01-2024

Answer:

Step-by-step explanation:

168*4.5=756

so, 1.68*4.5= two decimal points so, $7.56

Answer Link

Otras preguntas

The angles of a triangle are 128, 5x+10 and 9x. What is the value of x?
Find the volume of the pyramid
Number 21 determine if line AB is tangent to the circle. Justify your answer. Correct answer will get brainliest.
WILL GIVE BRAINLIEST!!!! 35 POINTS!!!! :) Read the following prompt and type your response in the space provided. Read the passage describing Achilles: "Thus w
The ratio of the weight of an object on Jupiter to its weight on earth is 8 to 3. How much would a 100 punt person weigh on Jupiter
There are four statements below. Complete TWO of the four statements. For full credit, write a minimum of two sentences for each statement selected. Please use
Determine whether the vectors u and v are parallel, orthogonal, or neither. u = <1, -2>, v = <-4, 8>
Why was FDR so angry about the Supreme Court ruling in the case of United States v. Butler? A) It ruled that it was unconstitutional for a president to propose
read the scenario Sinclair is writing a paper about the migration of the monarch butterfly which source is most relevant to his paper
Mr. Smith goes out of his house for a walk. He goes 6 blocks due north, 4 blocks due east, 4 blocks due south, 2 blocks due east, and 2 blocks due south. At thi