aalayah2 aalayah2
  • 22-07-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12. How much will he spend?

Respuesta :

kenziekapeck
kenziekapeck kenziekapeck
  • 22-07-2017
Me Carr will spend $288
Answer Link
mathmath876
mathmath876 mathmath876
  • 03-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$228

Answer Link

Otras preguntas

Sam read 60 pages, which is 3 4 of the book. How many pages are there in the book?
When a spring is compressed, the energy changes from kinetic to potential. Which best describes what is causing this change? work power gravitational energy che
Newton's Law of Gravitation states that two bodies with masses m1 and m2 attract each other with a force F, where r is the distance between the bodies and G is
Which number is written in scientific notation? A. 4.5 x 10^-3 B. 14.5 x 10^2 C. 0.78 x 10^-6 D. 5.7 x 4^8
Define cultural comparison
Which area model represents 0.4×0.6?
PLEASE HELP use the image to answer the question. what is the name of the aluminum ion?
a. A kite in the shape of a rhombus. The diagonals of the rhombus are 20 inches and 28 inches. What is the area of the kite?
(-2) + (-4) - 8 x ( 2 ÷ ( (-10) ÷ 10) ) Please show work!
Which is an example of internal conflict