juliannelabrador juliannelabrador
  • 24-04-2015
  • Mathematics
contestada

patrick brought 54 inces of material that cost $3.40 for one yard. What change did he gets if he paid for the material with twenty-dollar bill? please explain and show your work.

Relax

Respuesta :

Shannah97 Shannah97
  • 24-04-2015
1.44 yards=54 in

1.44(3.40)=$4.91

$20.00 - $4.91=$15.09
Answer Link
jp4zeta
jp4zeta jp4zeta
  • 25-04-2015
The correct answer to your question is 15.09 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Ryan is driving his car to band practice. His speed is 55 mph. Splat! A bug smashes against the windshield, and bug "guts" are everywhere. Gross! Which scenario
If a 9 -pack of classic board games costs $23.67 , what is the unit price?
i need to know the mean please asap ​
Which of the following actions can be offensive to members of a different culture?
relative atomic mass of tin sulphide​
Cat bat What statement is true by cpctc
Which symbol creates a true sentence when x equals 3? 42 + (x – 3)2 __ 16 < = >
organum was an early form of what major musical development
7. A sweater originally cost $32.75. Last week, Kayleigh bought it at 20% off. How much was deducted from the original price?
She will _____ the book on the table. lie. lay which one completes the subject.