chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Relax

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP
Help me pls anyone pls
Find 2a for a = 3- 4 = 34
How do I remove the paint from the carpet. Please I need a real answer.
Which equation is equivalent to x2 + 2x – 3 = 0?​
1) Thermal energy flows from warm to cooler areas until reached. * Insulation Equilibrium Mutiny 2) During Can It Make A Difference, 4 tans were tested to see
If the changes in sales between May and June continue at the same percent rate, how many Poreg computers will be sold in July? a. 173 b. 143 c. 114 d. 84
Find SA? Help asp!!!!!
please help me with this
As a casting director arranging for an audition, what sequence of events would you follow? Give copies of the script to the actors to rehearse. Ask the actors t