SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT
25-05-2017
Mathematics
contestada
Math help? 15 Points
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa
25-05-2017
its the third one you divide 16 by 4 and thats $1 for 4 ounces
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Which of the following is a common misperception about STI transmissions
New England was well suited for which industry? tobacco growing rice growing fur trapping gold mining
In this excerpt from Anne Bradstreet's "Before the Death of One of Her Children," which two lines best support the claim that religion was an important topic fo
Which compound(s will not form a yellow precipitate when treated with excess iodine in the presence of naoh?
Kevin, whose mass is 80 kg, is moving along at a velocity of 4 m/s. He doubles his velocity by going down a hill. How much kinetic energy does he have after goi
Getting enough rest and eating health tips foods help to maintain a healthy immune system of asked whether excerice is important for keeping optimal immune heal
_____ is the study of the distribution of plants and animals throughout the world. A. Biology B. Geography C. Biogeography D. Biogenesis
Help Me Please!!An operator "or" is called a __________ A) Biconditional statement B) Implication C) Conjunction D) disjunction
Which sentence contains an unnecessary shift in verb tense? When you leave the house, grab a sweater. Every day we eat lunch at noon and sit at the same table.
an arc of length 10 meters is formed by a centeral angle A on a circle of radius 4. The meause of A in degrees (to two decimal places) is __________.