Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow
25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
What is the other dimention of the lot?
what is the slope of the line? (6,6) (1,-4)
Chuck chooses an investment plan that requires him to make a one-time investment of $10,000, and then equal monthly investments of $350 for the next 5 years. Th
Why are financial records important? How does keeping organized financial records contribute to successful money management?
Which person was the first US leader to send soldiers to fight in the Vietnam War A-- Herbert Hoover. B-- Lyndon Johnson. C-- John F. Kennedy. D-- Dwight Eisen
a car repair shop charge $80 per hour for labor and $210 for the parts of the car if it's auto parts of the repair for the car was 490 how many hours did it tak
What is the value of x in the inequality start fraction two minus five x over negative three end fraction plus four less than negative x ?
BRAINLIESTTTT ASAP!!! Describe the Siege of Edussa. Explain what happened in this event, state the facts as well as the importance of it. Write in your own word
Matt is showing his work in simplifying (6.2 − 1.6) − 4.4 + 7.8. Identify any error in his work or reasoning. Step 1: (6.2 − 1.6) − 4.4 + 7.8Step 2: 6.2 + (− 1.
Ten percent of 640 is what number?