deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

What is 5.8 × 106 mg/s in grams per minute?
What is 2538 rounded to the nearest hundred
Which city was divided into 2 different zones one communist & one non-communist A:Berlin,B:Moscow,C:Prague,D:Warsaw
Why do you think the colonists believed that these laws were intolerable
How do I solve the equation 1/7(x+21)=-6
I have 14 tens, 6 hundreds, 7 ten thousands, and 15 ones. What number am I??
how do you solve an equation with a whole number and fraction with a variable if the equation is 24+n/4=10
Which is the best unit of measure for the amount of hot cocoa in a thermos?
What is the relationship between the 6s in the number 660,472?
how do humans acquire voltage in their bodies