trevorgbrown799
trevorgbrown799 trevorgbrown799
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

26 gallons of gas cost $80.08. What is the unit rate for 1 gallon of gas?

Respuesta :

AadanV
AadanV AadanV
  • 22-05-2017
The answer is $3.08 for 1 gallon of gas
Answer Link
AnnabethChase139
AnnabethChase139 AnnabethChase139
  • 22-05-2017
The answer is $3.08.
Answer Link

Otras preguntas

a stone falls freely from rest. How far does it fall in the first 10 seconds
if x=-2 calculate the value of x3+x
65+23...Use rounding or compatible numbers to estimate the sumWhat is the answer?
y=8/3x-5  my teacher want me to find the slope and y-intercept for each equation
How can fact families and multiplication facts help you divide
What is historiography?
how did the new deal affect women,african americans,and native americans?
what  is the product of 68 and 90 show to ways to solve!
what would you be most likely to measure be immersing an object in water and seeing how much the water level rises?
Round each number ten thousands 73569