burkes burkes
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

There are stuffed animals for 3 for 7 dollars someone wants to buy a stuffed animal for each of the 24 children what proportion can find the total cost

Relax

Respuesta :

iceycoldwolf
iceycoldwolf iceycoldwolf
  • 27-04-2017
the total cost will be $56 because 3 x 8 = 24 so then you multiply 7 x 8 = 56.
Answer Link

Otras preguntas

Camila owns a small business selling used books. She knows that in the last week 40 customers paid cash, 16 customers used a debit card, and 39 customers used a
46. We haven't got___bread left, have we? a)no b)hi c)any d)some​
this is important pls help ​
[tex]\frac{n! + (n+1)!}{n!}[/tex]
A 9-foot roll of wrapping paper costs $6.03. What is the price per yard?
NO LINKS!! Please help me part 2​
Do the two maps showing Mexico and Central America support or contradict what you read about political change in Latin America?
President Kennedy authorized a failed invasion of: A. Vietnam B. Hungary C. Egypt D. Cuba
mr.harish asked the cobbler(a)_______________ the cobbler replied affirmatively but(b)_______________.mr.harish said that(c)___________
Why might spending the day with Bennett be important to the narrator.​