pyperisme
pyperisme pyperisme
  • 24-04-2017
  • Mathematics
contestada

Lucy bought some shrubs to plant in a garden.Eaxh shrub cost $9.If lucy spent $216bin all, how many shrubs did she buy
I need help

Respuesta :

abby06 abby06
  • 24-04-2017
24 shrubs because you would do 216 divided by 9
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression (2x + 3y) + y using the properties of operations. Show your work.
if the ordered pairs graphed are all equivalent ratios
1. Name to pairs of complementary angles in the diagram. 2. Name to pairs of supplementary angles in the diagram. (If you answer correctly i’ll give brainliest!
do this for me and thank you
PLEASE HELP ASAP!!!!!
Pls help me dew in 5 minutes!
hiii pls help thanks
How would a playwright use stage directions to most clearly show internal conflict? A. Have a character pace back and forth B. Indicate a dimly-lit room C. Have
Ariel is writing the middle of her essay about black holes. Which detail would be the best fit for the middle? Black holes can be found anywhere in space. The c
A good kind of trouble chapter 36 & 37 summary?